Sport

Tuchel ka krijuar ekip të frikshëm

Foto: AP
 

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, vlerëson se ekipi i tij me të drejtë është kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve.

Chelsea, të mërkurën mbrëma mposhti Real Madridin në Londër, në ndeshjen kthyese gjysmëfinale (2:0) dhe siguroi finalen, ku e pret Manchester City.