Sport

Sermaxhaj: Ende s’ka përfunduar asgjë

 

Sami Sermaxhaj e mori drejtimin e skuadrës së Drenicës më 24 mars. Nga ajo kohë, ka katër fitore, dy barazime e një humbje. Fitoren e fundit e shënoi përballë Llapit me rezultatin 4:2. Kjo fitore e ka ngritur Drenicën në vendin e pestë me 41 pik, ndërsa Llapi është një vend më poshtë me 39 pikë.

Deri në fund të kampionatit, Drenica luan në udhëtim te Arbëria, e pret Dritën dhe i shkon Trepçës ’89.