Sport

Fenerbahçe pas Bentekes

 

Skuadra e Fenerbahçes ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit belg Christian Benteke, kanë shkruar mediumet turke të enjten.

Benteke do të jetë lojtar i lirë në verë pasi i skadon kontrata me skuadrën e Crystal Palacet dhe te Fenerbahçe po shihet si përforcim i madh për repartin e sulmit për sezonin e ardhshëm.