Sport

FBK-ja thotë se është e pa lëkundur në qëndrimin kundër dhunës në sport

 

Federata e Basketbollit e Kosovës ka thënë se do të jetë e palëkundur në qëndrimin e saj kundër çfarëdo forme të dhunës në sport, pas përleshjes që ndodhi në ndeshjen e pestë gjysmëfinale të play-offit në Superligën e Kosovës, mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Komisioni i Garave vendosi që Peja të merrte fitoren në tavolinë, duke shkuar në epërsi 3:2 për të arritur finalen e madhe. Pas këtij vendimi nga Prizreni pati reagime të ashpra, ndërsa së fundmi këtij klubi iu largua edhe sponsori kryesor.