Sport

Lojtarët e Chelseat, me bonus prej 11 milionë funteve

 

Lojtarët e Chelseat do të ndajnë një bonus prej 11 milionë funteve nëse arrijnë ta fitojnë Ligën e Kampionëve dhe Kupën FA.

Skuadra e Thomas Tuchelit ka marrë 5 milionë funte bonuse për arritje në finale të Ligës së Kampionëve. Do të jetë finalja e tretë në historinë e klubit.