Sport

Hamiltoni dhe Verstappeni përgatiten për Grand-Prixin e Spanjës

 

Gara për titullin e botës në Formula 1 për vitin 2021 është kthyer në një shfaqje të dy ngasësve.

Lewis Hamilton dhe Max Verstappen nuk pritet ta ndryshojnë ritmin, dhe që të dy pritet të luftojnë shumë për vendin e parë në garën e katërt të sezonit. Në fundjavë do të jetë Grand-Prixi i Spanjës në Barcelonë.