Sport

Gara e jashtëzakonshme për titull në La Liga vazhdon me përballjet mes pretendentëve

FOTO: AP
 

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, tha se në çdo sezon normal kjo fundjavë do të vendoste për kampionin e La Ligas. Por, edhe ai e pranoi se këtë herë nuk ka asnjë garanci.

Të shtunën pasdite, Barcelona përballet me Atletico Madridin (16:15) në stadiumin “Camp Nou” dhe të dielën Real Madrid e pret Sevillan (21:00). Kjo do të thotë se gara për titullin e kampionit në Spanjë, përkatësisht xhiroja e 35-të, vë përballë të parin më të tretin dhe të dytin me të katërtin në tabelë.