Sport

Peja me mungesa, por kërkon fitore në ndeshjen e tretë

 

Trajneri i Pejës, Dragan Radoviq, e ka parasysh se vetëm fitorja ndaj Golden Eagle Yllit në ndeshjen e tretë të serisë finale të plejofit e mban ekipin e tij në garë për titullin e kampionit. Megjithatë, ai pranon se nuk do të jetë lehtë për shkak se edhe në këtë ndeshje do të ketë mungesa.

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara në serinë finale, Ylli avancon me rezultatin 2:0 dhe i nevojitet vetëm edhe një fitore për ta fituar titullin e kampionit. Dueli i tretë final luhet të martën mbrëma në Pejë.