Sport

Lautaro mbetet tek Interi

Foto: AFP
 

Sulmuesi i Interit, argjentinasi Lautaro Martinez nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra italiane në fund të këtij sezoni. Madje, Lautaro ka paralajmëruar se tashmë ka nisur negociatat me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës që i skadon në verën e vitit 2023.

“Unë jam shumë i qetë dhe i lumtur te Interi. Kështu që, nuk e kam ndërmend të largohem pasi besoj se së shpejti do të arrijmë marrëveshje për rinovimin e kontratës. Dua të jem pjesë e këtij projekti të klubit”, ka insistuar Lautaro 23-vjeçar.