Sport

Mehmeti gol e asistim në fitoren e Orebros

 

Agon Mehmeti ka realizuar një gol dhe ka asistuar një tjetër në fitoren 3:2 që Orebro e ka shënuar sonte në udhëtim ndaj Hackenit në xhiron e gjashtë të elitës së futbollit suedez.

Ai realizoi golin e parë në minutën e 72-të, ndërsa asistoi të tretin në minutën e 84-të. Orebro arriti të përmbysë rezultatin pasi ishte në disavantazh prej dy golave.