Sport

Atletico mposht Sociedadin, i afrohet titullit në La Liga

 

Atletico Madridi ka triumfuar të mërkurën mbrëma ndaj Real Sociedadit duke bërë një hap të madh para drejt titullit të La Ligas.

Yannick Carrasco (16’) dhe Angel Correa (28’) shënuan për Atleticon, ndërsa Igor Zubeldia (83’) për Sociedadin.