Sport

Tottenhami refuzon ofertat për Dierin

 

Drejtuesit e Tottenhamit kanë refuzuar të gjitha ofertat për qendërmbrojtësin Eric Dier, të fundit nga Roma që për kartonin e tij ka ofruar 20 milionë euro, kanë njoftuar mediumet britanike të enjten.

Bëhet e ditur se te Tottenhami e konsiderojnë Dierin si një lojtar të rëndësishëm edhe për sezonin e ardhshëm dhe po mendojnë t’ia rinovojnë kontratën deri në vitin 2025.