Sport

Pritjet e Çoriqit për Evropë

Kur portieri kroat Marijan Çoriq u prezantua te skuadra e Llapit në fillim të këtij viti, pritjet prej tij ishin të mëdha. Në njoftimin e Llapit, ndër të tjera, thuhej se portieri Çoriq do të ofrojë siguri më të madhe në portë dhe “skuadra do të ndihet më e qetë në ndeshjet e stinorit pranveror të Superligës dhe Kupës së Kosovës”.

 

Kur portieri kroat Marijan Çoriq u prezantua te skuadra e Llapit në fillim të këtij viti, pritjet prej tij ishin të mëdha. Në njoftimin e Llapit, ndër të tjera, thuhej se portieri Çoriq do të ofrojë siguri më të madhe në portë dhe “skuadra do të ndihet më e qetë në ndeshjet e stinorit pranveror të Superligës dhe Kupës së Kosovës”.

Parashikimi i Llapit për Çoriqin (204 cm) doli të jetë i saktë, të paktën për ndeshjen më të rëndësishme të skuadrës. Ai ishte ndër më të merituarit që skuadra nga Podujeva e fitoi Kupën e Kosovës të mërkurën mbrëma.