Sport

Protestat mund ta shtyjnë sërish duelin United – Liverpool

 

Një grup i fansave anonim i kanë inkurajuar tifozët e Unitedit të mblidhen jashtë stadiumit, para duelit të Premier Leagues ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit.

Ky takim ishte caktuar të zhvillohej më 2 maj, por protestuesit kishin depërtuar deri brenda në fushë, ndërsa arsyeja e protestës është kundër udhëheqësve të klubit, që është nën drejtimin e familjes Glazer.