Sport

Dortmundi fiton Kupën e Gjermanisë

 

Jadon Sancho dhe Erling Haaland shkëlqyen në triumfin e Borussia Dortmundit.

Dortmundi të enjten në mbrëmje e fitoi Kupën e Gjermanisë pas fitores së thellë kundër Leipzigut në finale, 4:1.