Sport

Liverpooli triumfon në “Old Trafford”, rrit shanset për Champions

Foto: AP
 

Liverpooli ka mposhtur 4:2 Manchester Unitedin për të shtuar gjasat që edicionin e ardhshëm të garojë në Ligën e Kampionëve.

“Të Kuqtë” triumfuan falë dy golave të Roberto Firminos dhe nga një të Diogo Jotas e Mohamed Salahut, kundrejt Bruno Fernandesit e Marcus Rashfordit që shënuan për vendasit.