Sport

Depay shkon te Barcelona vetëm me një kusht

 

Në një lëvizje që ka qenë në proces që nga fillimi kur Ronald Koeman u bë trajner i Barcelonës, Memphis Depay dhe klubi katalanas kanë arritur një marrëveshje mbi kushtet që ai të nënshkruajë me gjigantët spanjoll. Sidoqoftë, kjo është duke u supozuar nëse nuk ka ndonjë ndryshim në pozicionin e trajnerit, shkruan sot Marca.

Siguria e Koemanit për të vazhduar të jetë trajner i Barcës ka pësuar ulje e ngritje që kur Joan Laporta u zgjodh si presidenti i ri i klubit, duke zënë vendin e Josep Maria Bartomeut që e emëroi holandezin në stol.