Sport

Juventusi kërkon nga futbollistët që të pranojnë vonesën e pagave

 

E përditshmja italiae “Gazzetta dello Sport” të premten ka konfirmuar se drejtuesit e Juventusit u kanë kërkuar futbollistëve të pranojnë një vonesë në pagat e tyre për katër muaj për ta ndihmuar klubin financiarisht.

Në fakt, Juventusi ka kërkuar nga lojtarët që të pranojnë t’i marrin pagat me vonesë për muajin mars, prill, maj dhe qershor por që ende nuk ka marrë një përgjigje definitive. Një vit më parë, lojtarët e Juventusit pranuan që t’iu vonoheshin pagat pas shpërthimit të pandemisë.