Sport

Kroos izolohet pas kontaktit me një person që doli pozitiv

 

Real Madridi ka bërë të ditur se mesfushori Toni Kroos është izoluar për shkak se ka pasur kontakt direkt me një person që ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Klubi të premten ka bërë të ditur se Kroos në të gjitha testet ka dalë negativ, por gjermani është i detyruar t’i përcjellë protokollet shëndetësore dhe tashmë i është nënshtruar izolimit.