Sport

David Luiz do të largohet nga Arsenali

 

David Luiz do të largohet në fund të sezonit nga Arsenali. Sipas të përditshmes angleze “Daily Mail”, mbrojtësi brazilian u ka bërë të ditur drejtuesve të klubit se do të largohet.

34-vjeçari është në vitin e fundit të kontratës me “Topçinjtë” dhe nuk do të pranoj vazhdimin e kontratës.