Sport

Ibrahimoviq nuk luan në EURO 2020

 

Zlatan Ibrahimoviq do të humbasë Kampionatin Evropianin për shkak të një dëmtimi në gju, ka thënë të shtunën Federata Suedeze e Futbollit.

Ibrahimoviq çaloi në fitoren e Milanit 3:0 ndaj Juventusit fundjavën e kaluar dhe sulmuesi suedez iu nënshtrua testeve më të detajuara, rezultatet e të cilave dolën të shtunën.