Sport

Malisheva dhe Ulpiana, anëtaret më të reja të Superligës së Kosovës

 

KF Malisheva në edicionin e ardhshëm do të luajë në Superligën e Kosovës në futboll. Malishevasit e përfunduan edicionin 2020/21 në Ligën e Parë Grupi A si kampion, me 60 pikë në total, duke lënë prapa Dukagjinin me 58 pikë.

Malisheva të shtunën gjatë ditës triumfoi në udhëtim te Vëllaznimi në Gjakovë me rezultatin 3:0, për ta konfirmuar formën e mirë.