Sport

Leipzigu nënkampion, Wolfsburgu në Champions

 

Barazimi 2:2 u ka kryer punë RB Leipzigut e Wolfsburgut. Dy skuadrat e mëdha gjermane luajtën të dielën mbrëma, në kuadër të xhiros së parafundit (33) të Bundesligës. Me barazim, RB Leipzigu del nënkampion i Gjermanisë. Titullin shumë më herët e kishte siguruar Bayerni.

Leipzigu i ka 65 pikë, ndërsa Bayerni udhëheq me 75 pikë. Ndërkohë Wolfsburgu ka siguruar pozitën e katërt dhe të fundit që dërgon në Champions. Wolfsburgu i ka 61 pikë, sa edhe Borussia Dortmundi në vend të tretë.