Sport

Erdin Hashani përmend faktorët që e shpallën Prishtinën kampione

 

Trajneri dhe analisti i futbollit në emisionin “Sportit Total”, Erdin Hashani, ka thënë se Prishtina me meritë e ka fituar titullin.

Sipas Hashanit, Prishtina i ka fituar përballjet me rivalët direkt. Ai ka përmendur edhe tri ndeshjet vendimtare që e kanë dërguar ekipin nga kryeqyteti drejt titullit të 11-të.