Sport

Ancelotti kërkon që Evertoni të mos jetë “mikpritës i mirë”

 

Trajneri italian, Carlo Ancelotti, ka premtuar se skuadra e Evertonit “do të ndryshojë qasjen sezonin e ardhshëm”, duke nisur nga ndeshjet si vendëse.

Ancelotti ka thënë se Evertoni më nuk do të jetë mikpritës i mirë, pasi këtë edicion i kanë kushtuar shtrenjtë humbjet në shtëpi. Në fakt Evertoni ka regjistruar nëntë humbje në stadiumin “Goodison Park” dhe Ancelotti në asnjë mënyrë nuk po mund të pajtohet me këtë fakt.