Sport

Tottenhami pas Ginterit

 

Pas Liverpoolit edhe skuadra e Tottenhamit është futur në garë për shërbimet e qendërmbrojtësit gjerman Matthias Ginter ka raportuar “Bild” të martën.

Te Tottenhami janë të gatshëm të ofrojnë deri në 20 milionë euro dëmshpërblim për të bindur Borussia Moenchengladbachun në lirimin e tij. Ginter 27-vjeçar ka kontratë me Gladbachun deri vitin e ardhshëm dhe ka refuzuar rinovimin pasi po synon që karrierën të vazhdojë në një kampionat tjetër.