Sport

Pesë humbje dhe asnjë pikë për mundësit e Kosovës në Evropian

 

Tre mundësit e Kosovës kanë garuar të martën në Kampionatin Evropian për seniorë të rinj që po mbahet në Shkup. Garuesit e Kosovës kanë vazhduar me humbje të thella në Evropianin U23, ashtu si të hënën në ditën e parë të garave.

Altin Berisha, që të hënën pësoi 13:0 nga ukrainasi Erik Arushanian në kategorinë deri 65 kilogramë në stil të lirë, ka garuar edhe të martën. Arushanian pati ecuri të suksesshme, duke arritur deri në finale. Dhe për këtë Berisha fitoi rastin në repesazh, ndonëse kishte humbur nga Arushanian që në raundin kualifikues. Altini pësoi humbje tjetër të thellë të martën, 10:0, nga turku Cavit Acar. Madje Acar ishte aq dominant sa fitoren e arriti për 31 sekonda.