Sport

Berat Gjimshiti i gatshëm për finalen e Kupës kundër Juventusit

 

Atalanta dhe Juventusi do të përballen në finalen e Kupës së Italisë. Ky duel zhvillohet të mërkurën në stadiumin “Mapei” nga ora 21:00.

Te Atalanta do të mungojë vetëm Viktor Kovalenko, që është i lënduar. Në listën e publikuar nga trajneri Gian Piero Gasperini, është edhe futbollisti shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili pritet të jetë titullarë. Ndërkaq, te Juventusi, do të mungojë vetëm Alex Sadro, që është i pezulluar, kurse të tjerët janë të gatshëm. Trajneri Andrea Pirlo është në kërkim të trofeut të parë këtë edicion, pas dështimit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.