Sport

Trippier vazhdon kontratën me Atleticon

 

Mbrojtësi i krahut të djathtë, anglezi Kieran Trippier nuk do të largohet nga Atletico Madridi në fund të këtij sezoni.

E përditshmja spanjolle “AS” ka bërë të ditur se Trippier ka arritur marrëveshje me Atletico Madridin për rinovimin e kontratës edhe për një vit. Thuhet se marrëveshja mes palëve është arritur dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda një kohe të shkurtër.