Sport

Besa e Prishtina, favorite për kualifikim në finale të Kupës në hendboll

 

Turneu “Final 4” i Kupës së Kosovës, do t’u japë fund garave të këtij edicioni në hendboll (meshkujt) dhe ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen të premten, në palestrën e qytetit në Istog.

Në gjysmëfinalen e parë, që do të zhvillohet prej orës 15:00, do të takohen Prishtina e Kastrioti, kurse prej orës 17:00, do të luhet gjysmëfinalja e dytë të ndërmjet Trepçës dhe Besa Famgasit.