Sport

Pasuria mbizotëron në finalen e Ligës së Kampionëve

FOTO: AP
 

Duke u afruar te sheshi “Liberdade” në qytetin e Portos, kopja gjigande e trofeut të Ligës së Kampionëve ka bërë që mbështetësit e Chelseat dhe Manchester Cityt të fotografohen, në mënyrë që ta kenë kujtim para finales trofeun që po kërkohet me çdo kusht nga skuadrat e tyre.

Dhe këtë trashëgimi të futbollit, klubet e këtyre tifozëve që kanë udhëtuar nga Anglia për në Portugali, u përpoqën të shkatërronin vetëm një muaj më parë. Këto dy skuadra ishin në mesin e atyre që kishin firmosur projektin për krijimin e Superligës Evropiane, që solli reagime të ashpra nga të gjitha anët.