Sport

De Bruyne i vendosur të jetë hero i Championsit

FOTO: AP
 

Kevin De Bruyne beson se sezoni i Manchester Cityt do të gjykohet bazuar në rezultatin e finales së Ligës së Kampionëve që e luan të shtunën kundër Chelseat, pavarësisht se tashmë i ka fituar Premier Leaguen dhe League Cup.

Fitorja në Porto jo vetëm që do të plotësonte “tripletën” për futbollistët e trajnerit Pep Guardiola, por do t’i shtonte ambiciet e pronarëve të klubit për ta shndërruar Cityn në forcë të futbollit evropian. Kjo do të thotë se triumfi në Champions, që do të ishte i pari në histori të klubit nga “Etihad Stadium”, do të ndikonte shumë pozitivisht për Cityn.