Sport

Trajneri i Vllaznisë merr ofertë marramendëse nga Ballkani

 

Ecuria dhe puna që ka bërë me Vllazninë në sezonin e fundit, ka bërë që për trajnerin Tomas Brdariq të ketë lumë ofertash, si nga tregu shqiptar, nga rajoni, ashtu dhe nga vende të ndryshme evropiane. Pak ditë më parë u përfol se Tirana e ka kontaktuar trajnerin gjermanokroat, por ai e ka mohuar një gjë të tillë.

“Panorama Sport” në mënyrë ekskluzive ka mësuar disa nga ofertat dhe interesimet nga klube të ndryshme për Brdariqin. Gazeta mëson se ofertën më konkrete, trajneri i Vllaznisë e ka marrë nga klubi Ballkanit. Rreth 80 mijë euro në sezon, mësohet se është shuma që i ka ofruar presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, trajnerit Brdariq.