Sport

Leclerc në “pole-position” në Baku

 

Charles Leclerc i Ferrarit do të jetë në “pole-position”. Leclerc doli i pari në sesionin e kualifikimeve në Grand-Prixin e Azerbajxhanit në Baku, para Lewis Hamiltonit dhe Max Verstappenit.

Ai e shënoi kohë më të shpejtë falë edhe një flamuri të kuq të ngritur në momentet vendimtare. Nga vendi i parë do të niset për herën e dytë rresht.