Sport

Zidansek sllovenja e parë në çerekfinale të një Grand Slami në tenis

Foto: AP
 

Sllovenja Tamara Zidansek është bërë tenistja e parë nga ky shtet që ka arritur në çerekfinale të një Grand Slami.

Zidansek në 1/8 e finales të “French Open” të dielën mposhti rumunen Sorana Cirstea me 2:0 në sete (7:6 dhe 6:1), raporton KOHA.net.