Sport

Vlera e madhe e medaljes botërore të Norës

Pas shumë medaljeve në kampionate evropiane, Nora Gjakova të martën ka fituar edhe medalje në Kampionat Botëror. 28-vjeçarja fitoi të bronztën në ngjarjen globale që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

 

Pas shumë medaljeve në kampionate evropiane, Nora Gjakova të martën ka fituar edhe medalje në Kampionat Botëror. 28-vjeçarja fitoi të bronztën në ngjarjen globale që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Nora shkëlqeu gjatë ditës në kategorinë deri 57 kilogramë, ndërsa një moment i keq në gjysmëfinale e la jashtë luftës kryesore. Por u kthye fuqishëm në luftë për vend të tretë dhe i solli vendit medalje të rrallë nga Kampionati Botëror.