Sport

Grealish: Kapiteni Kane më ka ndihmuar të rritem

 

Jack Grealish ka thënë se kapiteni i Anglisë, Harry Kane, ka pasur ndikim që ai të jetë lojtar dhe person i rritur, në kampanjën e tij të parë si lojtar i Anglisë.

Grealish, i cili është kapiten i Aston Villas, debutoi me Anglinë në shtator të vitit të kaluar dhe ka zhvilluar shtatë ndeshje gjatë këtij sezoni. Mund të jetë një prej titullarëve në skuadrën angleze që e nis Evropianin të dielën kundër Kroacisë.