Sport

Depay ka arritur marrëveshje me Barcelonën

 

Sipas “Calciomercatos”, sulmuesi Memphis Depay ka arritur marrëveshje me Barcelonën. Bëhet e ditur se holandezi ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare dhe do të fitojë 5 milionë euro në sezon.

Për 27-vjeçarin, Barça nuk ka paguar dëmshpërblim, pasi lojtarit i kishte skaduar kontrata me Lyonin.