Sport

Mancini: Italia luan për të fituar

 

Selektori i Italisë, Robert Mancini ka shpjeguar vendosjen taktike në ndeshjen ndaj Zvicrës dhe ka siguruar që italianët do të luajnë për ta fituar secilën ndeshje në Euro 2020.

“Zvicra është ekip i fortë. E kemi ditur se do të jetë ndeshje e vështirë dhe kështu ishte. Ne kemi pasur raste, kemi mundur të shënojmë më herët. Në fund e kemi merituar fitoren”, ka thënë Mancini për RAI Sport.