Sport

Boksieri amerikan Rosado befason me një nokaut të frikshëm

 

Boksieri amerikan Gabriel Rosado ka befasuar të shtunën mbrëma duke e mposhtur me nokaut të frikshëm uzbekun Bektemir Melikuziev në meçin e vlefshëm për titullin WBA Continental dhe WBO International në peshën super të mesme.

Melikuziev ishte duke dominuar përballjen dhe e rrëzoi Rosadon në raundin e parë, por Rosado befasoi duke i dhënë uzbekut një goditje të fuqishme në raundin e tretë.