Sport

Pas pritjes së gjatë, Benzema ka sërish rastin të shënojë për Francën

FOTO: AP
 

Pasi i dha fund një pritjeje gati gjashtëvjeçare për një gol ndërkombëtar, sulmuesi i Francës, Karim Benzema, mund të shënojë përsëri, dhe atë të hënën e ardhshme.

Përfaqësuesja e Francës do të përballet me Zvicrën në 1/8 e finales të Kampionatit Evropian dhe sulmuesi mund ta shijojë këtë ndeshje për disa arsye. Benzema mund të luajë më lirshëm, pasi shënoi të dy golat në barazimin 2:2 kundër Portugalisë të mërkurën mbrëma, duke hequr një barrë të madhe nga shpina. Në fakt, ata i shin edhe golat e tij të parë për Francën që nga muaji tetor i vitit 2015.