Sport

“Mbappe është më shumë Ronaldo sesa Messi”

 

Leandro Paredes luan dhe stërvitet me Kylian Mbappe çdo ditë te Paris Saint-Germain dhe e konsideron sulmuesin francez të jetë më shumë si Cristiano Ronaldo sesa Lionel Messi sa i përket talentit.

Reprezentuesi argjentinas e jep këtë gjykim ndërsa ai luan së bashku edhe me gjashtë herë fituesin e Topit të Artë, Messi, te Argjentina.