Sport

Klubet angleze pas sulmuesit Braithwaite

 

Skuadrat nga Premier League kanë shprehur interesim për sulmuesin e Barcelonës, danezin Marthin Braithwaite, i cili pritet të largohet nga “Camp Nou” gjatë kësaj vere.

Bëhet e ditur se Brightoni, West Hami dhe Wolverhamptoni po synojnë transferimin e Braithwaitet, për të cilin Barcelona po kërkon 15 milionë euro dëmshpërblim.