Sport

Shaw luajti për Anglinë në Evropian me brinjë të thyer

Foto: AP
 

Te skuadra e Manchester Unitedit po dëshirojnë të vlerësojnë aftësinë fizike të mbrojtësit të krahut të majtë, Luke Shaw për fillimin e sezonit të ri, pasi ai luajti për Anglinë në Kampionatin Evropian me brinjtë të thyer. Mbrojtësi i Anglisë pësoi dëmtimin në ndeshjen e 1/8 së finales kundër Gjermanisë, por ai luajti përmes bllokadës së dhimbjes për të ndihmuar ekipin e përzgjedhësit Gareth Southgate të arrijë në finale të “Euro 2020”.

Mendohet se trajneri i Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer dhe stafi i tij do të preferonin që Shaw të kthehej menjëherë në qendrën stërvitore “Carrington” për skanime për të përcaktuar shkallën e dëmtimit, por lojtarëve të përfshirë në finalen e nëntë ditëve më parë u dhanë pushime shtesë dhe ata ende nuk janë bashkuar me klubet e tyre për fazën përgatitore.