Sport

Ardian Nuhiu e vlerëson Feyenoordin, por nuk e nënçmon kualitetin e ekipit që drejton

 

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka deklaruar në konferencën për media se përballja me Feyenoordin, do të jetë një eksperiencë e mirë për të si trajner dhe për lojtarë. Ai shtoi e njohin shumë mirë Feyenoordin, të cilin e kanë analizuar dhe e dinë se nga mund të vjen rreziku.

“Do të jetë një eksperiencë e mirë, si për mua si trajner e po ashtu edhe për ekipin tim. Më vjen mirë që këta futbollistë arritën të sjellin këtu një ekip të madh siç është Feyenoordi. Ne kemi përparësi sepse ne dimë gjithçka për Feyenorrdit. Kemi analizuar shumë ndeshje të tyre, si në aspektin ekipor e po ashtu edhe individual për çdo futbollistë. E dimë që bëhet fjalë për një skuadër shumë të fortë. Kanë lojtar cilësorë, sidomos sulmuesit e krahut e po ashtu edhe në mesfushë e mbrojtje janë të fortë. Kanë lojtarë të rrezikshëm”, tha Nuhiu.