Sport

Barcelona interesohet për Sterlingun

 

Skuadra e Barcelonës ka shprehur interesim për sulmuesin e Manchester Cityt, Raheem Sterlingun.

Mësohet se Barcelona së shpejti do ta kontaktojë Cityn në lidhje me transferimin e Sterlingut gjatë kësaj vere. Te Barcelona po e shohin Sterlingun si përforcim të duhur për sulmin dhe zëvendësim ideal për francezin Antoine Griezmann, që pritet të largohet nga klubi gjatë kësaj vere.