Sport

Prishtina e Drita synojnë të kthehen në Kosovë të kualifikuara në raundin e tretë

 

Kampionia e Kosovës në futboll, Prishtina dhe nënkampionia Drita, kanë marrë të mërkurën drejtime të kundërta. Prishtina ka udhëtuar drejt Uellsit, ndërsa Drita për në Holandë. Por, të dyja skuadrat e Kosovës kanë synime të njëjta – të kalojnë tutje në Ligën e Konferencës.

Prishtina pothuajse e ka kryer punën në ndeshjen e parë të luajtur javën e shkuar në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër kampionit të Uellsit, Connah’s, që e mposhti 4:1. Ndërsa, Drita në po të njëjtin stadium ndali në barazim pa gola, gjigantin holandez Feyenoordin. Si Prishtina ashtu edhe Drita synojnë kalimin në raundin e tretë të Ligës së Konferencës.