Sport

Iniesta: Vështirë të shohësh Messin në një klub tjetër

 

Ish-mesfushori i Barcelonës Andreas Iniesta ka pranuar se do të jetë vështirë ta shoh Lionel Messin duke luajtur për një ekip tjetër.

Iniesta dhe Messi, kanë luajtur së bashku te Barcelona duke fituar çdo gjë që mund të fitohet në nivel klubi. Iniesta para tri vjetësh u largua nga Barcelona për t’u transferuar në Japoni te Vissel Kobe, ndërsa Messi do të jetë pjesë e Paris Saint-Germainit në sezonin e ri pasi u largua nga “Camp Nou”.