Sport

Messi nis stërvitjet me PSG-në, pritet të debutojë më 29 gusht

 

Pas një pritjeje të zjarrtë dhe prezantimit të zhurmshëm që u krijua nga tifozët parisienë, argjentinasi Lionel Messi u njoftua me shokët e tij të rinj të skuadrës në objektin stërvitor të Paris Saint-Germainit, të enjten.

PSG-ja ka bërë shumë për ta rreshtuar Messin përkrah Neymarit dhe Kylian Mbappes, për të krijuar një sulm të frikshëm për ta fituar trofeun e Ligës së Kampionëve.