Sport

Abrashi pëson lëndim në fytyrë, mungon në ndeshjen e ardhshme

 

Pos Ermir Lenjanit, në fundjavë lëndim ka pësuar edhe kapiteni i Grasshoppersit zviceran, Amir Abrashi.

Sipas njoftimit të klubit të elitës helvetike, kapiteni Abrashi ka pësuar thyerje të mollzës dhe kështu do të mungojë në ndeshjen e ardhshme.